Úvod>Sociální aktivity>Nadace Altego>Rok 2013>Přehled projektů realizovaných v roce 2013

Přehled projektů realizovaných v roce 2013

Tisk strany


V roce 2013 Nadace Altego podpořila projekty za 154 216 Kč.


Zvířata, kterých se nemusíme bát (2.400 Kč)

Chaloupky o.p.s zprostředkovávají dětem z dětských domovů setkání s živými zvířaty – pavouky, hady, terarijními zvířaty, netopýry, žábami atd. Bourání zažitých předsudků, překonávání strachu.

Umění ohně + dovednosti v přírodě (7.800 Kč)

Učíme děti různým technikám rozdělávání ohně, sběru bylin a ostatních jedlých rostlin. Děti si sami na otevřeném ohni připravují jídlo a pití. Orientace a navigace v neznámém terénu.

Setkávání generací (2.400 Kč)

Návštěvy dětí z dětských domovů v domovech pro seniory dávají dětem možnost najít si svého „dědu“ nebo „babičku“ a senioři získají pocit být užiteční. Posílení sociálního kontaktu mezi generacemi, oboustranný efekt.

Víkendy v Yacht Clubu Písek (14.722 Kč)

V tomto roce jsme finančně podpořili účast 2 x 9 dětí z dětských domovů na víkendových akcích v YC Písek – děti se podílejí na chodu loděnice, vyzkoušejí si plavbu na kajutových plachetnicích i ostatních plavidlech

Vzdělávací program HELE LIDI (34.140 Kč)

Program realizovaný sdružením nevidomých SLEPÍŠI. Děti pod vedením nevidomého lektora modelují, procházejí zvukovou cestou atd. Výstupem je uvědomění, že „handicap“ může být děti odrazovým můstkem k vlastní realizaci v životě.

Víkendový výjezdový seminář pro děti z dětských domovů (57.194 Kč)

27 dětí ze sedmi dětských domovů jsme naučili, jak psát životopis, jak si stanovovat vlastní cíle, jak si zvýšit šanci na uplatnění v životě.

Podpora Lesního klubu v Předklášteří u Tišnova(35.560 Kč)

Forma podpory: koupě 52 vstupenek na benefiční představení Pátá dohoda. Lesní klub je alternativou klasické mateřské školky, kdy cílem je zajistit dětem výchovu a vzdělávání v přirozeném prostředí v přímém kontaktu s přírodou.


Benefiční akce pořádané Nadací Altego v roce 2013:

  • V rámci XXI. konference manažerů a vedoucích pracovníků v březnu proběhla benefiční aukce předmětů, které účastníci konference do aukce věnovali. Výtěžek ve výši 14.560 Kč putoval na konto Nadace Altego.

  • V listopadu jsme v brněnském hotelu International pořádali benefiční večeři, v rámci které proběhla benefiční aukce předmětů z chráněných dílen. Čistý výtěžek z prodeje vstupenek a z aukce byl 79.230 Kč. Tyto finanční prostředky budou opět použity na podporu programů a projektů zaměřených na rozvoj osobnosti dětí.