Úvod>Sociální aktivity>Nadace Altego>Rok 2013>Víkendový výjezdový seminář

Víkendový výjezdový seminář

Tisk strany

Stalo se již tradicí, že každý rok na podzim vyvezeme děti z několika dětských domovů do rekreačního střediska Nesměř u Velkého Meziříčí a v rámci víkendového rozvojového semináře je "připravujeme na život" a na to, jak to bude vypadat, až opustí dětský domov. Tentokrát se seminář konal ve dnech 18. - 20. října 2013.

CÍLE PROGRAMU

 • Zvýšit šanci na uplatnění v životě

 • Povzbuzení sebedůvěry a aktivního přístupu

 • Získání konkrétních dovedností ihned použitelných při hledání zaměstnání a při cestě k vlastnímu cíli

 • Zaměření dětí na uvažování o vlastních cílech a povzbuzení sebedůvěry při cestě k nim


LEKTOŘI

 • Mgr. Petr Vaněk, Mgr.David Vaněk

 • Pavla Pokorná, Anna Troppová


SEZNAM ÚČASTNÍKŮ:celkem 27 dětí z následujících dětských domovů:

 • Dětský domov Znojmo - 6 dětí

 • Dětský domov Dagmar Brno - 2 děti

 • ZŠ, PŠ a DD Brno, Vídeňská - 2 děti

 • Dětský domov Mikulov - 4 děti

 • Dětský domov Budkov - 4 děti

 • Dětský domov Hrotovice - 3 děti

 • Dětský domov Boskovice - 6 dětí


Máme radost, že semináře Nadace Altego mají mezi dětskými domovy výborné jméno. Pořádali jsme tak letos již 4. ročník tohoto typu semináře. Účastnilo se 27 dětí ze 7 dětských domovů. V pátek dopoledne byl sraz na Hlavním nádraží v Brně s dětmi z dětských domovů Znojmo, Mikulov, Boskovice, Dagmar a Vídeňská Brno. Ve Velkém Meziříčí se k nám přidaly děti z Budkova a Hrotovic a následoval společný přesun autobusem do RS Nesměř.

Vlastní program, který jehož plná verze je k nahlédnutí zde, tak mohl začít v pátek krátce po poledni.

Moc děkujeme personální manažerce firmy CCI Czech republic s.r.o. paní Věře Snášelové, která v sobotu vedla pro děti blok zaměřený na přijímající pohovor. Velmi citlivým způsobem si dokázala získat pozornost dětí a předat jim spoustu důležitých praktických rad a informací.

Jsme velmi vděčni Tomášovi Kvochovi – olympionikovi, účastníku paralympiády ve Vancouveru. Tomáš stejně jako minulý rok zrušil důležitý zápas, aby se mohl setkat s našimi dětmi. Beseda s ním má pro děti obrovský význam. Tome díky moc a přejeme vydařenou olympiádu v Soči!

Přikládáme přepis zpětných vazeb některých účastníků semináře. Jsme rádi, že se v nich odráží to, co především chceme seminářem dětem předat – praktické dovednosti pro hledání zaměstnání, pozitivní přístup, důvěru ve své schopnosti, zaměřenost na cíl a chuť a elán se na cestu k němu vydat.

Tomáš: Přineslo mi to hodně, naučil jsem se psát životopis a s paní manažerkou se mi líbilo, jak jsme si povídali.

Franta: Nové zkušenosti, které určitě v životě použiju. Určitě použiju metodu, jak říkat druhým, co mi vadí, aby je to nenaštvalo.

Stáňa: Děkuji, že jsem tady mohla být. Naučila jsem se věřit v sama sebe. Povzneslo mě to.

Hanka: Bylo to velmi zajímavý. Přineslo mi to dobrej pocit, zkušenost a vím, jak si udělat životopis. Budu to rozvíjet v práci.

Martina: Pobyt mi přinesl nové vědomosti, zkušenosti a poznala jsem nové lidi.

Anička: Díky vám jsme si odnesli spoustu zajímavostí, furt na to budu myslet, byla s váma sranda, nikdy na to nezapomenu.

Anonym: Ponaučila jsem se, že v životě nemám nic vzdávat, ale věřit si a jít do všeho, do čeho chci a nebát se.

Brigita: Přineslo mi to jak vlastně sestavit životopis, jak na pracovní pohovor, hledání brigád. Bylo to tu s vámi super a přála bych si přijet i příští rok.

Jirka: Tento program mě naučil nedívat se jen sám na sebe, ale že je důležité naslouchat i druhému člověku. Naučil jsem se lépe komunikovat s lidmi. Tuto zkušenost mohu dát i spoustě lidí. Líbilo se mi, jak jste se nám výborně věnovali a měli snahu nás něco naučit. To všechno byly rady do života pro některé z nás velmi důležité.

Fotografie