Úvod>Sociální aktivity>Aktivity se sociálním přesahem>Trosečníkem v drsné přírodě

Trosečníkem v drsné přírodě

Tisk strany

V ČEM JE TATO VÍKENDOVÁ AKCE VYJÍMEČNÁ?

Děti můžou prožít celý víkend s naprosto výjimečným a legendárním člověkem. Člověkem, od něhož se můžou naučit celou řadu užitečných dovedností, které se jim v životě můžou opravdu hodit. Především je ale může celoživotně inspirovat svou energií, filosofií, vytrvalostí, cílevědomostí – prostě vším, co dokázal – celým svým životem a přístupem k němu. Jsme přesvědčeni, že pouhá možnost s ním prožít určitý čas, je pro děti velkým zážitkem.

KDO BUDE VAŠÍM PRŮVODCEM?
Jaroslav Pavlíček (* 1943) je největší legendou mezi českými polárníky a expertem na přežití v drsných podmínkách. Po studiu koreanistiky na Filozofické fakultě UK v Praze, odkud odešel po invazi v roce 1968, pracoval jako nosič na horské chatě, plavil se na primitivních plavidlech, putoval po Himálajích. V roce 1980 byl členem polské expedice na Mt. Everest, která jako první na světě dosáhla vrcholu v zimním období. Následně se svým kolegou dvakrát přešel Aljašku. Tento svérázný výzkumník má za sebou mimo jiné náročný přechod Grónska, který trval 41 dní. Je jediným člověkem na světě, který si postavil „chatu“ na Antarktidě - před více než 25 lety tam založil vlastní mezinárodní polární stanici ECO-NELSON, kterou doteď provozuje a pravidelně navštěvuje. A stanici může navštívit každý, kdo s Jardou Pavlíčkem absolvuje jeho „Kurz přežití“. O tématu přežití v drsných podmínkách napsal celou řadu odborných publikací a přednáší po celém světě…

DĚTI SE NAUČÍ:
Základy přežití, jak bezpečně přenocovat v přírodě, jak se chovat v různých kritických situacích, základy ekologické výchovy a ekologického chování v přírodě a další.


STŘÍPKY Z PROGRAMU:
Budování a nocleh v přístřešku, pochod pralesem, výstup na hřeben, pochod k poloostrovu Hurka, průnik na ostrov, stavba bivaku, bivak, nouzová plavidla, brodění….


CO S SEBOU (instrukce Jaroslava Pavlíčka):
Pouze: boty, ponožky 2x, trenky, kalhoty, mikina, bunda, svetr, plavky, zapalovač, deštník nebo pláštěnka, dvě volitelné věci do půl kila (nebrat mýdlo, mobil, foto). Jiné věci než jsou na seznamu (včetně peněz a jídla) budou odevzdány při příjezdu a vráceny při odjezdu. Ostatní potřebné věci a vybavení budou účastníkům zapůjčeny na místě.

NENECHTE SI TUTO OJEDINĚLOU AKCI UJÍT

UŽ JEN POBYT S JAROSLAVEM PAVLÍČKEM JE MIMOŘÁDNĚ INSPIRATIVNÍ,

ZVLÁŠŤ PRO DĚTI!!!

Účastí na této akci přispíváte na stejnou akci pořádanou pro děti z dětských domovů.