Úvod>Sociální aktivity>Manažerská jachta>XIX. manažerská jachta

XIX. manažerská jachta Altego

Tisk strany

XIX. manažerská jachta Altego proběhla v termínu 12. - 15. května 2012 a zúčastnilo se jí 11 posádek. Mezi 75 účastníky regaty byli jak ostřílení jachtaři, tak i nováčci, kteří na palubu plachetnice vstoupili poprvé. V sobotu 12. května jsme se sešli – jako tradičně – v marině Dalmacija v Sukošanu a kapitáni si postupně přebrali 10 lodí Vektor 36 a jednu loď Elan 36. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo. Posádky se tak mohly hned vydat na moře, secvičit se a vyzkoušet si práci se spinakrem.

Předpověď na noc a další dny už tak příznivá nebyla, proto jsme se raději po úvodním secvičení posádek vrátili zpět do bezpečí mariny. A předpověď opravdu nelhala, další den se počasí otočilo o 180 stupňů. Po oba dva závodní dny jsme se pak museli potýkat s nepřízní počasí, bora foukala, občas pršelo a byla tak velká zima, kterou nikdo z nás v květnu v Chorvatsku nečekal. Plavky zůstaly v baťozích, stejně tak museli zůstat v podpalubí i spinakry. Na druhou stranu deštivě a větrné počasí prověřilo um kapitánů a součinnost jejich posádek, stmelilo je to. Nepřízeň počasí nám bohužel dovolila odjet pouze tři rozjížďky místo původně plánovaných čtyř rozjížděk.

Na poslední večer jsme zakotvili v marině Hramina na ostrově Murter. Proběhlo zde slavnostní vyhlášení vítězů. Stejně jako minule (podzim 2011) regatu vyhrál zkušený jachtař Štěpán Pšenička se svojí posádkou. Následovala výborná a vydatná večeře a zapíjení výsledků.

Další den jsme se probudili do slunečného rána – byl to bohužel už den poslední a nezávodní a my se museli vrátit do domovské mariny v Sukošanu. Bylo na každé z posádek, zda pojede na motor nebo zda využije příznivého počasí a vytáhne plachty.

I když jsme si nakonec zazávodili méně než jsme chtěli a některé z posádek museli řešit i nečekané technické potíže způsobené především náročným počasím, XIX. manažerskou jachtu jsme si užili. To vše k jachtingu patří a na zážitky, které nás při této regatě potkaly, budeme ještě dlouho vzpomínat.

Výsledkovou listinu s konečnými výsledky naleznete zde.

Fotografie