Úvod>Sociální aktivity>Manažerská jachta>XXII. manažerská jachta

XXII. manažerská jachta Altego

Tisk strany

XXII. ročník manažerské jachty Altego se povedl nejenom díky skvělému jachtařskému počasí, které v Chorvatsku v termínu 21.-24.9.2013 panovalo. Účast byla velká - 77 jachtařů rozdělených do 13 posádek. Takovou účast na našich jachtařských závodech pamatujeme naposledy před čtyřmi roky, v září 2009.

Závodili jsme tradičně s devíti loděmi Vektor 36, které byly doplněny o čtyři další lodě - Elan 36, Gib Sea 37, Cyclades 39,3 a Sun Odysey 42. Poslední dvě jmenované lodě musely díky velikosti závodit s handicapem.

V sobotu jsme převzali lodě a vyjeli na moře trénovat. Večer si většina lodí "ustlala" na kotvě před mostem spojujícím ostrovy Pašman a Ugljan, pár lodí se na noc vrátilo do mariny v Sukošanu.

Následující den se začalo závodit a byla to paráda. Počasí nám opravdu přálo, po celou dobu bylo slunečno a vítr foukal právě tolik, abychom zažili výborný jachting a abychom mohli vytáhnout spinakry (toho ovšem využily pouze čtyři nebojácné posádky). Nedělní večer jsme strávili v příjemné marině na ostrově Žut.

Po nedělních čtyřech závodních etapách nás v pondělí čekaly ještě další dvě rozjížďky. A jak to všechno dopadlo? To jsme se dozvěděli při závěrečném vyhlášení v marině Hramina na ostrově Murter. Konečné pořadí bylo naprosto jednoznačné. Na první příčce se umístila posádka Štěpána Pšeničky, která vyhrála všechny rozjížďky. Stříbro si odnesla posádka Jiřího Denka, která se pro změnu umístila ve všech rozjížďkách na druhém místě. A bronzové medaile jsme předali posádce Petra Kellnera. Nutno podotknout, že všechny posádky, které se umístily "na bedně", používali spinakry.

Po výborné večeři posádky vše náležitě oslavili a zapili a v úterý dopoledne už jsme se zase vraceli zpět do mariny v Sukošanu, kde jsme odevzdali lodě a plni zážitků se vrátili do svých domovů.

Výsledkovou listinu s konečnými výsledky naleznete zde.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.