Kalendář akcí Nadace Altego v roce 2012

Tisk strany

LEDEN - KVĚTEN

Stavba školy v Kamerunu

Podporujeme stavbu školy v horské vesničce Kedjom-Keku. Škola umožní vzdělání dětem horských pastevců, kterým se v současné době vzdělání nedostává. Musely by totiž denně zdolávat několik kilometrů v těžkém terénu, aby se do školy pod horami dostaly. Škola umožní vzdělání i dospělým, kteří vypalují místní deštný prales jen proto, aby získali prostor pro pastviny pro jejich stáda krav.

LEDEN - PROSINEC

Zvířata, kterých se nemusíme bát

Program realizovaný centrem Chaloupky o.p.s. Finančně podporujeme projekt, který dětem z dětských domovů zprostředkuje setkání s živými zvířaty - s pavouky, hady a dalšími terarijními zvířaty. Děti se učí překonávat zažité předsudky vůči těmto zvířatům, překonávají strach a nenásilnou formou si zopakují základní znaky jednotlivých skupin živočichů.

Program probíhá v průběhu celého roku ve vybraných dětských domovech a SOS vesničkách.

LEDEN - PROSINEC

Zvířata kolem nás

Tematicképrogramy (Za kvákajícím bratrstvem, Za živočichy stepí, Do podzemí za netopýry) realizované centrem Chaloupky o.p.s. Finančně podporujeme projekty pro děti z dětských domovů, v rámci kterých děti vyrážejí do přírody, zkoumají rozmanité druhy živočichů a povídají si o zvířatech, na které můžeme narazit všude kolem nás.

Programy probíhají v průběhu celého roku ve vybraných dětských domovech a SOS vesničkách.

1. BŘEZNA

Účast na slavnostním otevření nového provozu Dětského rehabilitačního oddělení FN Brno – centralizované elektroléčby a individuální cvičebny. Nadace Altego dětskou rehabilitaci podporuje pravidelně již od roku 1999.

28. BŘEZNA

V rámci XX. výroční konference manažerů a vedoucích pracovníků proběhla aukce předmětů, jejíž výtěžek půjde na konto Nadace Altego. Předměty účastníků konference jsme vydražili za celkových 41.800 Kč.

19. DUBNA

Předání daru Dětskému rehabilitačnímu oddělení FN Brno za účasti primáře MUDr. Braunera a zástupců společnosti M.S.QUATRO s.r.o, která se na koupi rehabilitačních pomůcek finančně výrazně podílela.

ČERVEN A ZÁŘÍ

Víkendy v Yacht Clubu Písek pro děti z dětských domovů

Program realizovaný Yacht Clubem v Písku. V roce 2012 finančně podpoříme účast 2 x 10 dětí na dvou víkendových akcích, zaměřených na rozvoj osobnosti a nabitých teoretickými i praktickými informace o jachtingu. Z kruhu dětí vybereme jednoho jachtaře, jemuž uhradíme i výcvik v rámci oddílu jachtingu mládeže.

12. – 14. ŘÍJNA

Víkendový výjezdový seminář pro děti z dětských domovů

Cílem tohoto rozvojového programu je zvýšit šanci dětí na prahu dospělosti na uplatnění v životě, povzbuzení sebedůvěry a aktivního přístupu. Naučíme děti, jak správně napsat životopis, jak se prezentovat při přijímacím pohovoru či jak si stanovit vlastní cíle.

22. LISTOPADU

Benefiční večeře pořádaná Nadací Altego v brněnském hotelu International, v rámci které proběhla i aukce. Čistý výtěžek z prodeje vstupenek a z aukce byl 62.428 Kč.