Úvod>Sociální aktivity>Nadace Altego>Rok 2012>Nadační zpravodaj 1/2012

Nadační zpravodaj 1/2012

Tisk strany

Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé. (Johann Wolfgang von Goethe)

Nadace Altego se už od svého vzniku v roce 1999 zaměřuje na rozvoj osobnosti dětí. Finanční prostředky nashromážděné od jednotlivců i firem věnujeme převážně na projekty pro děti z dětských domovů zaměřené na rozvoj sociálních dovedností, sebeprezentace, tolerance či týmové spolupráce.

Tento zpravodaj Vás seznámí s aktivitami, které Nadace Altego podpořila v prvních měsících roku 2012.

V úvodu roku 2012 pokračoval úspěšný projekt Zvířata, kterých se nemusíme bát, který Nadace Altego začala finančně podporovat již v roce 2011. Projekt realizuje centrum Chaloupky o.p.s., své zástupce tentokrát vyslal v lednu do dětského domova v Rovečné a v únoru do dětského domova v Hodoníně u Kunštátu. I tentokrát si s sebou přivezli živé exponáty – hady, pavouky a další terarijní zvířata. A i tentokrát jsme byli svědky toho, že řada zažitých předsudků vůči těmto zvířatům se nezakládá na pravdě. Děti strach a předsudky překonaly a v závěru si braly pavouky do dlaní a hady kolem krku s otázkou „Kdy zase přijedete?“


V rámci XX. výroční konference manažerů a vedoucích pracovníků proběhla aukce předmětů, jejíž výtěžek půjde na konto Nadace Altego. Předměty účastníků konference, mezi nimiž byly např. vína, knihy, obrazy, pakobylky či masožravá rostlina, jsme vydražili za celkových 41.800 Kč. Tuto částku Nadace Altego věnuje na následující projekty:

- Rozvojové programy pro děti z dětských domovů

- Podpora dětského rehabilitačního oddělení Fakultní nemocnice v Brně

- Projekty „Zvířata, kterých se nemusíme bát“ a „Zvířata kolem nás“

- Stavba školy v Kamerunu

Mimo projektů, které podporujeme pravidelně a které pomáhají českým dětem, jsme se v lednu 2012 rozhodli jít za hranice státu a nabídnout pomoc dětem v Africe. Poskytli jsme finanční podporu českému občanskému sdružení Kedjom-Keku, které v lednu začalo stavět školu v Kamerunu, v horské vesničce s názvem Kedjom-Keku. Stavba školy bude dokončena v květnu tohoto roku a budou ji navštěvovat děti horských pastevců, kterým doposud nebylo vzdělání umožněno. Škola chce nabídnout vzdělání i dospělým, kteří svými nešetrnými zásahy ničí a vypalují tamní mlžní prales jen proto, aby získali prostor pro pastviny pro jejich stáda krav. Tuto horskou oblast jsme v počátcích stavby na vlastní náklady navštívili. Pevně věříme, že vzdělání místním obyvatelům pomůže změnit jejich myšlení a k přírodě se začnou chovat šetrněji.

Děkujeme našim přátelům a obchodním partnerům, kteří tento projekt finančně podpořili. Stavba školy stále probíhá, finanční prostředky k dokončení stavby jsou stále potřeb. Pokud Vás projekt zaujal, prosím podpořte ho.


Dne 1. března jsme se zúčastnili slavnostního otevření nového provozu Dětského rehabilitačního centra FN Brno – centralizovaná elektroléčba a individuální cvičebna. Dětskou rehabilitaci podporujeme pravidelně již od roku 1999, kdy přispíváme na vybavení oddělení různými přístroji a rehabilitačními pomůckami. Dne 19. dubna 2012 došlo k symbolickému předání šeku v hodnotě 23.200 Kč na další vybavení, tentokrát na velká zrcadla, která umožní lékařům a fyzioterapeutům vidět děti z více stran a tím lépe provádět rehabilitační cvičení.

Děkujeme společnosti M.S.Quatro, s.r.o, která částku 23.200 Kč Nadaci Altego věnovala.


Rok 2012 v číslech (stav výdajů k 20.4.2012):

Zvířata, kterých se nemusíme bát 6.000,- Kč

Stavba školy v Kamerunu 90.000,- Kč

Dar dětské rehabilitaci FN Brno 23.200,- Kč


Děkujeme všem, kteří Nadaci Altego podporují. Pokud Vás některý z projektů zaujal a oslovil, prosím kontaktujte nás a podpořte nás. Vaši pomoc oceníme nejen my, ale především děti, kterým budeme Vaši podporu směřovat.

Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní. (Platon)

Fotografie