Úvod>Sociální aktivity>Nadace Altego>Rok 2014>Trosečníkem v drsné přírodě

Trosečníkem v drsné přírodě

Tisk strany

Outdoorový zážitkový program s průvodcem Jaroslavem Pavlíčkem jsme v tomto roce realizovali poprvé, a to v termínu 7. - 9.11.2014 a setkal s velmi kladnou odezvou.

Jaroslav Pavlíček je legenda mezi českými polárníky a expert na přežití v drsných podmínkách a letos poprvé věnoval svůj čas, aby se s dětmi z dětských domovů podělil o svůj životní příběh a přiblížil jim podmínky a zásady přežití v drsných podmínkách přírody. Programu se zúčastnili čtyři chlapci z dětských domovů ve věku 16 - 18 let a v krásné přírodě v okolí Lipna zažili velká dobrodružství, jako například nocleh v přístřešku, pochod pralesem, výstup na hřeben, pochod k poloostrovu Hurka, průnik na ostrov, stavba bivaku, bivak, brodění.

O tom, že akce byla pro chlapce velkým zážitkem, svědčí zpětné vazby z dětských domovů:

Dětský domov Dagmar, Brno (účastníci Patrik 17 let, Tomáš 18 let)

Zpětná vazba od Daniela Kusého, ředitele:

"Oběma se akce moc líbila. Údajně byla dynamická, měla spád, prostě fajn. Oni jsou kluci skutečně skoupí na slovo, jsou to takoví naši „tvrďáci“ )). Popisovali mi program, bylo vidět, že se opravdu něčemu přiučili, zaujalo je to. Dokonce doporučili, aby se této akce v budoucnu někdo opět zúčastnil.“

Dětský domov v Tišnově (účastníci dva chlapci 16 let a 17 let)

Zpětná vazba od Hany Štrajtové, ředitelky:

"Vše se chlapcům líbilo a byli velmi spokojení. Až jsem se divila, že to vše vydrželi. Nejvíce je fascinoval věk pana vedoucího, ale mě taky. Skoro to vypadá tak, že se chlapci jich chystají na Antarktidu."

Fotografie