Úvod>Sociální aktivity>Nadace Altego>Rok 2016>Trosečníkem v drsné přírodě

Trosečníkem v drsné přírodě

Tisk strany

Outdoorový zážitkový program s průvodcem Jaroslavem Pavlíčkem jsme v tomto roce opět realizovali, a to na základě velice kladných zpětných vazeb z minulých let. Jarda Pavlíček má velice nabitý program, ale i tak si pro děti z dětských domovů našel jeden termín, a to 30. září - 9. října 2016.

Jaroslav Pavlíček je legenda mezi českými polárníky a expert na přežití v drsných podmínkách a s dětmi z dětských domovů se podělil o svůj životní příběh a přiblížil jim podmínky a zásady přežití v drsných podmínkách přírody. I když jsme tentokrát rozšířili cílovou skupinu i o dívky, programu se nakonec zúčastnili opět pouze chlapci, 4 kluci ve věku 12 - 16 let. V krásné přírodě v okolí Lipna zažili velká dobrodružství, jako například nocleh v přístřešku, pochod pralesem, výstup na hřeben, pochod k poloostrovu Hurka, průnik na ostrov, stavba bivaku, bivak, brodění.

Cílem tohoto programu bylo děti naučit základy přežití, jak bezpečně přenocovat v přírodě, jak se chovat v různých krizových situacích, základy ekologické výchovy a ekologického chování v přírodě a další.