Přehled projektů realizovaných v roce 2017

Tisk strany

I v letošním roce Nadace Altego podpoří řadu projektů. Některé se již realizovaly a některé se teprve chystají. Rozvojové programy tento rok byly odstartovány přednáškami Richarda Štěpánka s podtitulem ,,1000MILES adventure´´ po svých. Dětské domovy navštěvoval během února a března. Více o jednotlivých přednáškách se dozvíte přímo v sekci Motivační přednášky Richarda Štěpánka. Níže si můžete přečíst pár řádků od paní ředitelky DD v Jemnici, které mluví za vše.

Dobrý den, vážený pane Štěpánek.

Zdravím a velice bych Vám chtěla ještě jednou poděkovat za včerejší přednášku. Po Vašem odjezdu jsem se staršími dětmi ještě dlouhou dobu diskutovala o tom, že pokud člověk v životě něco chce, dokáže neuvěřitelné věci. Sklidil jste obdiv nejen od nás dospěláků, ale i od těch skoro dospělých. Vaše přednáška posunula ty naše starší děti k té pomyslné hranici dospělosti zase o kus dál. A z toho já mám vždy velkou radost, že splnila hlavně ten výchovný účel. A jak jste říkal, že i kdybyste pomohl v životě jen jednomu člověku, tak to má smysl. To si také často opakuji při té své práci, když jsem unavená z té narůstající byrokratické administrativy. Že jsem tu pro ty děti a svou práci miluji a vše ostatní je druhořadé. Pro nás je ta naše práce skutečně posláním a druhou rodinou, což si veřejnost vůbec neuvědomuje. Ještě jednou za vše děkuji, na jaře vymyslíme nějakou společnou aktivitu, a kdybyste chtěl přijet s nějakou motivační přednáškou, u nás budete vždy vítán.

Děkuji za spolupráci, přeji pěkný den.

S úctou a pozdravem Kühnelová.

Jsme velmi rádi, že konané přednášky plní svůj účel a děti si odnášejí něco do života. Opět na podzim Richard Štěpánek pojede motivovat další děti a tentokrát přidá své zkušenosti z ultramaratonu v Evropě, kterého se zúčastnil začátkem července.

Ani ekologické centrum Chaloupky nezahálelo a v tomto uspořádalo následující akci Dřevořezání a Zvířata na statku pro děti z DD Náměšť nad Oslavou. Děti v dětské psychiatrické nemocnici se seznámily se včelami během naučného programu Včely. Zhodnocení všech akcí a další plánované programy si můžete přečíst v sekci Vzdělávací programy s centrem Chaloupky. V červnu dospělo ke konci individuální provázení dětí z dětského domova. Pro letošní rok se tento projekt realizoval již od února. Cílem provázení dětí je poskytnout osobnostní a sociální rozvoj. Více se o projektu dočtete v sekci Individuální provázení dětí. Oblíbený program Trosečníkem v drsné přírodě nemůže chybět ani tento rok. Autor příručky, jak přežít v drsné přírodě, si opět našel čas na děti a společně se vydají na pospas přírodě v první polovině září. Neméně dobrodružný zážitek čeká děti z DD Zvíkovské Podhradí. Ve druhé polovině srpna děti stráví čtyři dny v Yacht Clubu na Radavě. Letošní rok program bude sice trochu poupraven a rozšířen, ale hlavní myšlenka zůstane – poznej sám sebe. Jak již téma napovídá, malí yachtaři poznají své schopnosti, strach a budou se muset pokusit překonat sami sebe.